"Wiktoria 1920", Pokaz filmu w technologii VR

MIEJSCE: Centrum Kultury Izabelin
BILET: wstęp wolny, zapisy //
lipiec, sierpień 2024

CKI zaprasza na pokazy historycznych filmów krótkometrażowych w technologii VR! 

Na czas pokazu otrzymasz gogle VR i słuchawki, które przeniosą cię do wirtualnego świata.  

Dzięki współpracy z Biurem „Niepodległa” w lipcu i w sierpniu obejrzymy film „Wiktoria 1920” (historia kilku bohaterów i bohaterek wojny polsko - bolszewickiej i bitwy warszawskiej 1920 roku) 

Pokazy będą się odbywały w CKI w środy i czwartki.  

Zapraszamy: 
w środy, godz. 13:00, 13:45,15:15 i 16:00 
w czwartki, godz. 11:30, 12:15, 13:45 i 14:30  

Jednorazowo w pokazie mogą uczestniczyć dwie osoby. 

Projekt „Niepodległa w kadrze” sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 r.ż., osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem. 

----------------------------------------------------------------------------------------  

Wstęp bezpłatny
  
Obowiązują zapisy  przez Strefę Zajęć (Centrum Kultury Izabelin - Zajęcia, Kursy online, Warsztaty, Kolonie | Znajdź kurs dla siebie w Strefie Zajęć (strefazajec.pl)

lub w CKI, tel. 22 752 68 00  

"Wiktoria 1920":Jest sierpień 1920 roku. Polskie wojska wciąż cofają się pod naporem armii bolszewickiej. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nieuchronnie zbliża się ostateczne starcie, którego wynik wydaje się już przesądzony na korzyść bolszewików… Najważniejsze zadanie to obronić Warszawę i nie pozwolić Rosjanom wkroczyć do miasta. Jednak wielomiesięczny wysiłek odcisnął swoje piętno na obu armiach. Nawet wśród Polaków panują defetystyczne nastroje i kiedy do obozu wojsk polskich dociera tajemniczy meldunek, który należy przekazać na Cytadelę, jedynie Bohater (imersant, czyli widz oglądający film), Janek Węgielski (Dariusz Pieróg) – student, który zaciągnął się do armii, ułan Władysław Brończak (Szymon Mysłakowski) oraz pilot Eskadry Kościuszkowskiej, Merian C. Cooper (Patryk Szwichtenberg), wierzą, że sprawa nie jest jeszcze przegrana i – wbrew rozkazom – postanawiają spróbować dostarczyć do Warszawy wiadomość. Bohater wraz z Cooperem podróżuje samolotem w stronę Warszawy, uszkodzona maszyna musi jednak awaryjnie lądować. Okazuje się, że w okolicy jest pełno bolszewików – dwóch z nich zmusza fotografkę Polę Lewicką (Róża Klekotko) do zrobienia im pamiątkowych portretów. Pola jednak kryje w zanadrzu znacznie więcej niż kasetki do aparatu fotograficznego… Bohaterowie wyruszają w pełną przygód podróż w stronę Warszawy, uciekając przed bolszewikami, biorąc udział w walkach, snując jednocześnie plany na powojenną przyszłość… czy uda im się dostarczyć meldunek? Czy bohaterowie ryzykują na próżno, czy jednak okaże się, że ich wiadomość będzie miała wpływ na losy jednej z najważniejszych bitew w historii nie tylko Polski, ale i świata?

Film był częścią kampanii „Wiktoria 1920”, związanej z setną rocznicą wojny polsko-bolszewickiej.

Produkcja: Biuro Programu Niepodległa, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Koprodukcja: Narodowe Centrum Kultury

Partner: Narodowy Bank Polski

Film został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Reżyseria: Tomasz Dobosz
Scenariusz: Tomasz Dobosz, Mariusz Laszuk
Zdjęcia: Marcin Magiera
Producent: Jan Kowalski, Mariusz Laszuk
Muzyka: Wojciech Błażejczyk
W rolach głównych: Szymon Mysłakowski (Władysław Brończak) Patryk Szwichtenberg (Merian C. Cooper) Róża Klekotko (Pola Lewicka) Dariusz Pieróg (Janek Węgielski)

Załączniki:
1. Regulamin seansów VR CKI 2024.pdf (pdf - 221KB)
2. Oświadczenie Użytkownika Gogli VR, zał. nr 1 do Regulaminu seansów VR.pdf (pdf - 99KB)
3. Oświadczenie Rodzica, Opiekuna prawnego, zał. nr 2 do Regulaminu seansów VR.pdf (pdf - 99KB)

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020l Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT.