Dża-dża Pokaz filmu w technologii VR

MIEJSCE: Centrum Kultury Izabelin
BILET: wstęp wolny, zapisy
kwiecień i maj 2024

CKI zaprasza na pokazy historycznych filmów krótkometrażowych w technologii VR! 

Na czas pokazu otrzymasz gogle VR i słuchawki, które przeniosą cię do wirtualnego świata.  

Dzięki współpracy z Biurem „Niepodległa” w kwietniu i maju obejrzymy film „Dża-dża” (o międzywojennej tenisistce występującej na kortach Warszawy i europejskich stolic, która zjednywała sobie przychylność kibiców uśmiechem i urokiem osobistym) 

Pokazy będą się odbywały w CKI w środy i czwartki.  

Zapraszamy: 

w środy, godz. 13:00, 13:45,15:15 i 16:00 

w czwartki, godz. 11:30, 12:15, 13:45 i 14:30  

Jednorazowo w pokazie mogą uczestniczyć dwie osoby. 

Projekt „Niepodległa w kadrze” sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 r.ż., osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem. 

----------------------------------------------------------------------------------------  

Wstęp bezpłatny  

Obowiązują zapisy  przez Strefę Zajęć (Centrum Kultury Izabelin - Zajęcia, Kursy online, Warsztaty, Kolonie | Znajdź kurs dla siebie w Strefie Zajęć (strefazajec.pl)

lub w CKI, tel. 22 752 68 00  

DŻA-DŻA – MECZ TENISA W VR Jadwiga Jędrzejowska, w prasie popularnie nazywana Dża-Dżą, była postacią nietuzinkową. Czarująca, stanowcza, zdecydowana – kobieta, która potrafiła postawić na swoim. Międzywojenna tenisistka, występując na kortach Warszawy i europejskich stolic, zjednywała sobie przychylność kibiców uśmiechem i urokiem osobistym. Fascynująca postać stała się bohaterką jednej z produkcji VR Biura „Niepodległa”. 

Fabuła filmu zaczyna się w zrujnowanym budynku, w latach 80. XX wieku. Tajemniczy kolekcjoner Fabian (Marek Kossakowski) składa nietypowe zlecenie „człowiekowi od wszystkiego” – ma on odnaleźć pewną rakietę do tenisa. Kolekcjoner lata temu był oficerem wojsk niemieckich i wraz z nim widz przenosi się w czasie do lat 40. XX wieku, do okupowanej Warszawy, by poznać losy przedmiotu zlecenia. W jednej z jadłodajni los splótł wtedy ścieżki Fabiana z niepozorną kelnerką Jadzią (Olga Żmuda). Oficer, miłośnik tenisa, rozpoznał w niej słynną przed wojną tenisistkę Jadwigę Jędrzejowską, która podbijała korty i serca widzów Rolanda Garrosa czy Wimbledonu. Złożył jej propozycję zagrania niezwykłego meczu, od którego może zależeć wolność i życie Jadwigi, którą prasa zagraniczna, niezdolna wymówić jej imienia i nazwiska, nazywała „Dża-Dża” bądź „Ża-ża”, od jej inicjałów. Jak potoczy się mecz między Fabianem a „Dża-dżą” i co będzie jego prawdziwą stawką?  

Załączniki:
1. Regulamin seansów VR CKI 2024.pdf (pdf - 221KB)
2. Oświadczenie Użytkownika Gogli VR, zał. nr 1 do Regulaminu seansów VR.pdf (pdf - 99KB)
3. Oświadczenie Rodzica, Opiekuna prawnego, zał. nr 2 do Regulaminu seansów VR.pdf (pdf - 99KB)

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020l Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT.