Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie

ul. Matejki 21, Izabelin C
  • Home
  • Oferty
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie
Czerwona oznacza Twoją lokalizację. Kliknij prawym przyciskiem na mapie, aby ją zmienić.

Gminna Biblioteka Publiczna w Izabelinie


  • Akceptuje zwierzęta
  • Dostosowany
  • Parking

Nawiguj z Google


Opis

Biblioteka posiada w swoich zbiorach prawie 27 tysięcy woluminów. Książki ułożone są w kilkunastu działach tematycznych. Wydzielona jest literatura dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy również do działu zawierającego multimedia. Można tutaj wypożyczyć książki "mówione" (około 1100 tytułów) do słuchania za pomocą elektronicznych urządzeń odtwarzających.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Biblioteka mieści się na parterze budynku Centrum Kultury Izabelin. Do wejścia głównego prowadzą: schody oraz podjazd dla wózków, znajdujący się przy schodach. Architektura budynku umożliwia dostęp osób na wózkach do wszystkich pomieszczeń.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnej, nie zastosowano oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku.

Biblioteka nie posiada stanowisk komputerowych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dojazd do tych miejsc od ulicy 3 Maja i ulicy Matejki.

Na parterze budynku, w którym mieści się Biblioteka, znajdują się toaleta dla osób niepełnosprawnych.


Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020l Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT.