Image

Nowe ustalenia dotyczące linii autobusowych

Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące planów zmian w liniach autobusowych:

  • Linia L-18 zostanie wydłużona do końcowej stacji II linii metra na Bemowie. Dzięki współpracy z gminą Stare Babice koszty zostaną podzielone po równo (po 40% każda gmina, 20% pokryje ZTM). To oznacza bezpośrednie połączenie z metrem i oszczędności w kosztach utrzymania linii.
  • Linia L-7 teraz będzie kursować z Truskawia do stacji PKP Ożarów na trasie przez Hornówek i Zielonki. Finansowaniem linii podzielą się gminy Izabelin, Stare Babice, Ożarów Mazowiecki oraz starostwo. Chociaż gmina Łomianki wycofała się z udziału, to mieszkańcy Izabelina będą mogli łatwo przesiadać się w Mościskach, aby dotrzeć do Łomianek.

Niestety, ze względu na brak bezpiecznej infrastruktury drogowej nie możemy jeszcze poprowadzić linii autobusowej dalej w głąb Sierakowa oraz ulicą Kurowskiego w Hornówku. Pracujemy nad planem stworzenia odpowiedniej infrastruktury, aby w przyszłości było to możliwe.

Szczegóły planowanych zmian przekażemy w najbliższych dniach sołtysom oraz członkom zespołu ds. komunikacji. Więcej informacji znajdziecie również w najbliższym wydaniu „Listów do Sąsiada”.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020l Działanie 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT.